• Plezier in Presteren WION meer dan Korfbal KangoeroeKlup Plezier in Presteren WION meer dan Korfbal SeniorenSportief WION meer dan Korfbal KombiFit WION meer dan Korfbal G-Korfbal Plezier in Presteren WION meer dan Korfbal Tennis
  • Vervolg herinrichting grasveld RKC WION

    In samenwerking met Sportbedrijf Rotterdam en adviesbureau Innobeweeglab is vorig jaar gestart met het ontwerp voor een nieuwe inrichting van het grasveld op ons complex. In diverse participatiesessies zijn ideeën verzameld, waarna Innobeweeglab een ontwerp presenteerde. Dit ontwerp werd voorgelegd aan Sportbedrijf Rotterdam. Helaas bleek de realisatie van het oorspronkelijke ontwerp te kostbaar, waardoor is gekozen voor een alternatieve opzet die wel binnen het beschikbare budget past.

    Nieuwe inrichting

    Op het grasveld, grenzend aan de kunstgrasvelden, worden twee nieuwe voorzieningen gerealiseerd:

    1. Multifunctioneel speelveld
      Het speelveld krijgt een modulaire sportvloer en een in hoogte verstelbaar net, waardoor het geschikt is voor meerdere sporten. Deze flexibele opzet biedt ruimte voor veelzijdig gebruik door jong en oud.
    2. Calisthenics-opstelling
      De calisthenics-opstelling omvat een reeks klimrekken die verschillende oefeningen mogelijk maken. Deze zijn ideaal om kracht, coördinatie en algehele lichaamshouding te verbeteren. De opstelling is geschikt voor zowel jeugd als volwassenen.

    Het voorgestelde ontwerp is praktisch, veelzijdig en toegankelijk, en voorziet in de behoeften van een brede doelgroep. De werkzaamheden voor de realisatie hiervan staan gepland in week 12.  Het voorgestelde ontwerp ziet er nu zo uit als op het plaatje hieronder.

    Toekomstige plannen

    Sportbedrijf Rotterdam heeft daarnaast een campagne gelanceerd om het resterende deel van het grasveld in te vullen. Creatieve sportondernemers worden uitgenodigd om met ideeën te komen om hun sportaanbod te realiseren of zich te huisvesten op deze locatie. Meer informatie hierover is te vinden op de website van Sportbedrijf Rotterdam via: Max Planckplaats — Sportbedrijf Rotterdam

    Rob van Son